Symfonia Środki Trwałe

Symfonia Środki Trwałe to chyba mój ulubiony moduł z całego pakietu Systemu Symfonia. Nie jest tak intuicyjny jak Symfonia Finanse i Księgowość ale – co najbardziej mi się podoba – umożliwia pełną modyfikację danych znajdującą się w jego bazie danych.

Ale dosyć tych problemów.

Symfonia Środki Trwałe umożliwia praktycznie za ewidencjonowanie każdego składnika majątku przedsiębiorstwa – włączając w to majątek nisko cenny, zwany potocznie wyposażeniem aż po skomplikowane mechanizmy składające się z elementów z których każdy może być oddzielnie rozliczany. Program wyposażony jest w katalog KŚT – aktualizowany na bieżąco (oczywiście gdy taka zmiana zajdzie), rozbudowane słowniki i znaczniki – dzięki którym można swobodnie filtrować dane w wielu wymiarach.

Na każdym etapie możliwa jest dowolna modyfikacja danych, nawet cofnięcie się do etapu wprowadzenia środka i jego usunięcie.

Uwierzcie mi, że można cofnąć się wiele lat wstecz, poprawić coś i naliczyć wartości jeszcze raz – już z uaktualnioną wartością.

Jeżeli potrzebujecie rozliczeń pojazdów pochodzących z Leasingu, wynajmu bądź dzierżawy – to dodatkowo można taką funkcję dokupić.

Jeżeli grupujecie środki trwałe w centra kosztów – to też jest to możliwe.

Program jest prosty. W zasadzie raz ustawiony, nie wymaga konfiguracji. Jedynie co to utworzenie nowego roku wyliczeniowego i wyznaczenie amortyzacji planowanej.

Co miesiąc (lub co wybrany okres) trzeba naliczyć amortyzację i kilkoma kliknięciami wysłać ją wprost do bufora programu Symfonia Finanse i Księgowość. Operacja jest tak banalnie prosta, że nie wymaga nawet szkolenia… Oczywiście aby to zrobić należy wcześniej dobrze go skonfigurować ustawiając szablony księgowań i grupując środki w odpowiednich ramach.

Na pewno program spodoba się kobietom, ponieważ umożliwia dodanie nawet takich cech jak… kolor środka trwałego – po którym de facto można je potem filtrować. Proszę nie mieć mi tego koloru za złe. Ale często wspominam o takiej możliwości więc, dlaczego Państwu mam tego nie powiedzieć.

Razem z programem Symfonia Finanse i Księgowość tworzą bardzo dobry tandem księgowy.

Za niewielkie pieniądze dostajemy program, który zapewni nam całkowitą kontrolę nad majątkiem trwałym przedsiębiorstwa.

Polecam.