Symfonia Analizy Finansowe

Wyobraźcie sobie, że jedyna rzeczą jaka Was ogranicza jest znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel. Jeżeli poruszacie się w nim bez problemu, a skomplikowane funkcje w niego wbudowane nie są dla Was problemem, to jest to moduł, którego naprawdę potrzebujecie.

Analizy Finansowe to produkt rzadko kupowany. Zdarzało się, że producent robił promocje sprzedając go w zestawie z innym modułem za przysłowiową złotówkę. Czy była to przesada?

Być może, nie ulega wątpliwości, że program ten jest godzien uwagi.

Podstawową funkcją jest możliwość zaimportowania wszystkich danych znajdujących się w bazie programu Symfonia Finanse i Księgowość właśnie do modułu Analizy Finansowe.

Co to daje. Na pewno dużą swobodę w kształtowaniu danych. Możliwość zestawienia ich w wielu wymiarach, niedostępnych z poziomu Finansów i Księgowości.

Możliwość budowania scenariuszy, planowania, budżetowania i wielu innych zestawień.

Analizy Finansowe to też wbudowane (predefiniowane) arkusze do natychmiastowego użycia.

Znajdziemy tu Planowanie Przepływów Pieniężnych, różne układy Bilansu i RZiS.

Możliwe jest zestawienie rozrachunków i opracowania wiekowania transakcji, a także arkusze zestawień i deklaracji niedostępnych z innych modułów.

Jeżeli prowadzimy firmę wielooddziałową to Analizy Finansowe mogą stać się katalizatorem danych  umożliwiającą zestawienie całości w jednym wykazie.

Możliwości programu, tak jak wspomniałem na początku są nieograniczone. A ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.