AktualnościFinanse i Księgowość

Nowa wersja programu Symfonia Finanse i Księgowość 2014

W dniu 18 listopada 2013 r. ukazała się nowa wersja programu Symfonia Finanse i Księgowość 2014.

Nowa wersja wprowadza kilka istotnych zmian dostosowując program do nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług wchodzącej w życie z dniem 1 stycznia 2014*.

Wprowadza Dokument specjalny umożliwiający za ewidencjonowanie transakcji wymagających jednoczesnego rozliczenia podatku naliczonego i należnego, fakturowanego w PLN lub walucie obcej. W związku z tym dodano także nowe raporty dla tych dokumentów dostępne z listy dokumentów w buforze oraz z listy dokumentów w księgach.

 

Lista raportów zwiększa się także o raport Kontrola podatkowa zobowiązań (VAT naliczony) i Kontrola podatkowa należności (VAT należny). Raporty te prezentują zobowiązania lub należności które powinny być skorygowane  w wybranym okresie rozliczeniowym (miesięcznym bądź kwartalnym).

Wprowadza też Kompensatę walutową (od dawna wyczekiwaną) umożliwiającą dwukierunkowe rozliczenie transakcji walutowych.

Zaktualizowano formularz załącznika ORD-ZU. Uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji podatkowych VAT-7, VAT-7D i VAT-7K.

Wraz z wersją 2014 została udostępniona nowa linia programów Symfonia Pro Finanse i Księgowość. Program w tej wersji został wzbogacony o nową funkcjonalność pozwalającą na dokonywanie analizy bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa oraz czytelną prezentację wyników analiz w postaci wykresów. Wizualna prezentacja danych, umożliwia łatwe tworzenie zestawień graficznych z dostępnych w programach danych. Szerokie możliwości dostosowania wyglądu wykresu pomagają w łatwej interpretacji przygotowanych raportów.


*Nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług, ze zmianami wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2014 roku, dotyczy zasad ustalania momentu, w którym powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT. Jako termin powstania obowiązku podatkowego Ustawa definiuje termin dokonania dostawy towarów lub moment wykonania usługi. Moment powstania obowiązku podatkowego uniezależnia się od daty wydania towaru, a wiąże z datą przeniesienia prawa do rozporządzenia towarem.


Najnowszą wersję pobierzesz: Symfonia Finanse i Księgowość 2014

Opis zmian w wersji Symfonia Finanse i Księgowość: opis zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *