AktualnościFinanse i KsięgowośćStrefa KsięgowaSymfonia 2.0

Nowa wersja programu Sage Symfonia 2.0 Fianse i Księgowość 2019.e

W dniu 20 marca 2019 roku wydana została aktualizacja programu Finanse i Księgowość 2019.e. Aktualizacja dodała nowe wzory deklaracji VAT-7(19) i VAT-7K(13) oraz kilka innych znaczących zmian.

Aktualizacja wzorów deklaracji

Dodano obsługę nowych wersji deklaracji:

  • VAT-7(19)
  • VAT-7K(13)

Definiowanie układu RZiS

Dodano możliwość utworzenia w układzie RZiS pozycji zawierającej zarówno formułęprzypisane konta oraz podpozycje z przypisanymi kontami.

Kwota w pozycji jest zsumowanym wynikiem formuły z saldami podpiętych do podpozycji kont.

Pozycje tego typu wykorzystane zostały na przykład w domyślnym układzie RZiS dla jednostek MIKRO.

Rozliczanie kosztów samochodów

Dodano obsługę dekretacji odliczenia kosztów eksploatacji samochodów (75% kosztów uzyskania oraz 20% kosztów uzyskania) dla dokumentów o charakterze Dokument kasowyRozliczenie zaliczki oraz Faktura korygująca zakup.

Rejestry VAT

Dekretacja kosztów uzyskania (75%, 20%) dla dodawanych pozycji

Dodano obsługę dekretacji 75% kosztów uzyskania oraz 20% kosztów uzyskania dla ręcznie dodanej pozycji rejestru (przycisk Dodaj rejestr) w sytuacji gdy rejestr zakupu Zwykły lub VAT nie podlegający odliczeniu ma wybraną stawkę NP lub 0%.

Pilnowanie podziału 50%

Gdy rejestr został rozbity na dwie pozycje to w przypadku edycji pierwszej pozycji (NettoBruttoStawkaABCDOkres) program zaktualizuje drugą pozycję automatycznie, pilnując podziału 50%.

Inne zmiany

  • Usunięto przypadek wyświetlania komunikatu Kwota do zapłaty w rejestrze VAT nie zgadza się z kwotą dokumentu przy zapisie dokumentu RK, pomimo że kwoty w rejestrze zgadzają się z kwotami na dokumencie.
  • Poprawiono obsługę zaokrągleń przy podziale rejestru z rozliczeniem 75% kosztów uzyskania.
  • Naprawiono przepisywanie kwot do dokumentu, gdy wprowadzony został rejestr Zakup VAT niepodlegający odliczeniu z wybraną dekretacją N (VAT w dekret Netto).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *