Nota redakcyjna

“Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.”

Albert Einstein

W myśl zasady Alberta Einsteina nie ma na świecie ludzi doskonałych. Każdy rodzi się z odpowiednim bagażem doświadczeń pochodzącym od rodziców, otoczenia, pracy w której później przyjdzie spędzić mu pół życia, a także różnych sytuacji życiowych. Zdarza się, że myślimy że wiemy wszystko, aż do czasu gdy nasza wiedza staje się nie wystarczająca do ogarnięcia sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Znam ludzi którzy w takich sytuacjach wyważą otwarte drzwi, tylko po to aby udowodniać innym – a przede wszystkim sobie, że dadzą radę. I często dzieje się tak, że nie dają…

Nie warto wtedy walczyć z wiatrakami. Ale skorzystać z wiedzy innych, nauczyć się i nie tracić czasu na „odkrywanie Ameryki od nowa”.

Ta strona jest właśnie dla takich ludzi. Ludzi, którzy nie są omnibusami, nie zjadają encyklopedii po to aby chwalić się swoimi umiejętnościami, ludzi którzy potrzebują wiedzy i potrafią z niej korzystać.

Na łamach tej strony postaram się przybliżyć zagadnienia związane z obsługą programów Symfonia z których korzystam od wielu lat nie tylko jako użytkownik ale też wdrożeniowiec i szkoleniowiec. Mam nadzieję, że swoimi spostrzeżeniami, wiedzą i umiejętnościami przyciągnę wielu chcących poznać bardziej narzędzie z którym pracuje na co dzień, a które na pewno kryje przed nim jeszcze wiele tajemnic.

Wortal podzieliłem na strefy odzwierciedlające stopień zaawansowania wiedzy użytkownika aplikacji, a także przeznaczeniem tych aplikacji.

Znajdziecie tu wiele instrukcji, opisów, e-boków i rozwiązań nietypowych sytuacji z jakimi spotykacie się w codziennym użytkowaniu programów Symfonia. Na początku najwięcej oczywiście będzie porad dla początkujących użytkowników. Z czasem (zgodnie z cyklem szkolenia) przybędzie artykułów o bardziej zaawansowanym stopniu wiedzy. Poza tym, postaram się przedstawiać realne sytuacje z jakimi przyszło mi spotkać się w czasie gdy pracowałem jako certyfikowany wdrożeniowiec oprogramowania Symfonia. Opiszę tu też rozwiązania jakich brakuje w standardowych instalacjach programu i przedstawię sposoby ich rozwiązania.

Mamy nadzieję, że wortal spełni wszystkie Państwa oczekiwania i uzupełni wiedzę o rzeczy, które dostępne są tylko zaawansowanym użytkownikom programów z rodziny Symfonia.

Postaram się pisać prostym i zrozumiałym językiem, bez zbędnych technicznych udziwnień, a jeżeli będzie to wymagało takowych, to dokładnie je wytłumaczę lub wskażę miejsce, gdzie będzie można o tym przeczytać.

Dlaczego „Słoneczna Symfonia”. To gra słów, wyrażająca moc jaka tkwi w słońcu i potencjał jaki kryje w sobie System Symfonia.

Zapraszamy Państwa do wyrażania opinii, komentowania artykułów, a także zadawania pytań.

Arkadiusz Grzyb