Początek drogiPoczątkującySłownik pojęć

Jak odczytać kod programu Systemu Symfonia – FKP120-12345

Kod programów Symfonia składa się z dwóch części rozdzielonych myślnikiem. Z tym, że pierwsza część zawiera informację jaki jest to program, a druga wersję danego programu.

I tak:

FKP – Finanse i Księgowość Premium (teraz już moduł ten nazywa się Symfonia Finanse i Księgowość) – to stare nazewnictwo programu, 120 – to oznaczenie wersji programu, w tym przypadku oznacza wersję z roku 2012. Pierwsze dwa znaki oznaczają końcówkę roku. Ostatnia cyfra to numer aktualizacji, z tym że małe aktualizacje, tzw. literowe (np. 2012a) nie powodują zmiany numeru seryjnego, natomiast aktualizacje numeryczne zmieniają numer seryjny (wymagają ponownej rejestracji programu), np. 2012.1a – będzie posiadał numer FKP121.

Numer seryjny znajdziecie Państwo na okładce pudełka z programem (wewnątrz), a także już w zainstalowanym programie naciskając klawisz funkcyjny F4. Oczywiście numer ten będzie też dostępny w ustawieniach programu oraz plikach konfiguracyjnych w katalogu instalacyjnym.

Druga część kodu (ta po myślniku) to numer licencji klienta. Dla danej wersji programu jest unikatowy.

Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek problemy z aktywacją programu – wiedza o tym kodzie będzie podstawową informacją jaką zażąda SAGE podczas sprawdzenia posiadanej przez Państwa licencji.

Należy pamiętać, że pozostałe moduły posiadają podobny system kodowania:

MKP – Mała Księgowość Premium – Symfonia Mała Księgowość

STP – Środki Trwałe Premium – Symfonia Środki Trwałe (kiedyś kod programu wyglądał inaczej – STB – gdzie B na końcu oznaczało nazwę bazy danych na jakiej pracował program – Btrieve)

AFP – Analizy Finansowe Premium – Symfonia Analizy Finansowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *