Aktualności

F50c 2019.d – Błędne przenoszenie kwot z rejestru VAT NP oraz błędne zaokrąglenia na fakturze VAT zakup z rozliczeniem 75% kosztów

Poprawka na błędne przenoszenie kwot z rejestru VAT NP oraz błędne zaokrąglenia na fakturze VAT zakup z rozliczeniem 75% kosztów eksploatacji pojazdów.

Jeżeli podczas wprowadzania dokumentu Faktura zakup VAT, rozliczenie zaliczki lub raport kasowy, użyciu rejestru Zakup VAT i Zakup NP VAT oraz użyciu w kolumnie D opcji „N – VAT w dekret Netto”, do dokumentu do dekretu netto przenosi się wartość netto z rejestrów oraz wartość VAT z rejestru Zakup VAT a nie Zakup NP VAT lub podczas wprowadzania dokumentu Faktura zakup z podziałem na zakup naliczony i zakup NP VAT i wybraniu opcji “75% kosztów uzyskania”, na dokument w dekret VAT przenosi się wartość VAT z rejestru Zakup NP VAT, a nie wartość VAT z rejestru Zakup VAT, to należy wgrać poprawkę naprawiającą ten błąd.

Aby to zrobić w programie Sage Symfonia 50c Finanse i Księgowość należy:

  1. Zamknąć program na wszystkich stanowiskach.
  2. Zrobić kopię pliku Sage50.exe znajdującego się w katalogu instalacyjnym programu – standardowo znajduje się on w C:\Program Files (x86)\Sage\Sage50c\19.10\ – można to zrobić zmieniając jego nazwę lub kopiując do innego katalogu, np. z kopiami baz danych. Jeżeli nie wiecie gdzie jest zainstalowany program to na pulpicie, na ikonce skrótu do programu kliknijcie prawym klawiszem myszki, a następnie wybierzcie właściwości. Potem kliknijcie “Otwórz lokalizację pliku”.
  3. Ściągnąć ze strony producenta (https://centrumwiedzy.sage.com.pl/ContentPages/Resources/Types/File.aspx?id=14824) plik programu.
  4. Skopiować ściągnięty plik do wspomnianego w pkt 3 katalogu.
  5. Uruchomić program.

Pamiętajcie o tym, że należy zrobić to na każdej stacji roboczej na której zainstalowany jest program.

Oznaczenie kodowe poprawki to 19.14.1.1 – co powinno być widoczne gdy zalogujecie się do programu i wciśniecie klawisz F4. Tam przy wersji programu 50c powinno znajdować się oznaczenie 19.14.1.1.

Pamiętajcie, że poprawka działa tylko na programie 50c w wersji 2019.d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *