Co to są Obroty Rozpoczęcia?

Obroty Rozpoczęcia w programie Symfonia Finanse i Księgowość są to sumy kont aktywnych zapisanych po obydwu stronach kont w okresie od pierwszego dnia roku obrotowego, aż do dnia rozpoczęcia pracy z programem.

Obroty Rozpoczęcia wprowadzamy tylko raz w historii działalności firmy, jeżeli pracę z programem rozpoczynamy nie na pierwszy dzień roku obrotowego ale później.

Obroty odzwierciedlają faktyczne sumy zapisów na kontach głównych i księgi pomocniczej po obydwu stronach konta.

Jeżeli rozpoczynamy pracę z programem i musimy wprowadzić Obroty Rozpoczęcia, to rozrachunki wynikające z sald kont rozrachunkowych na dzień rozpoczęcia działalności w programie powinny być wprowadzone właśnie w tym dokumencie, a nie w Bilansie Otwarcia, który w tym przypadku może, ale nie musi być wprowadzany.

Minusem wprowadzenia tylko Obrotów Rozpoczęcia jest brak wartości początkowych (na dzień bilansowy) na różnego rodzaju zestawieniach z obrotów i wydrukach Bilansu z programu Symfonia Finanse i Księgowość.2 Odpowiedzi do Co to są Obroty Rozpoczęcia?

  1. Witam, zmieniłam program na Symfonię. Wprowadziłam BO na podstawie BZ z poprzedniego (akurat zaczęłam pracę w nowym programie od 01 stycznia. Rozumiem, że muszę wprowadzić również obroty rozpoczęcia?

    • Nie…
      Jeżeli rozpoczyna Pani pracę z programem na 1 stycznia (który to dzień jest pierwszym dniem roku obrotowego) to nie wprowadza Pani Obrotów Rozpoczęcia. Obroty wprowadza się tylko wtedy, gdy dniem rozpoczęcia pracy w programie jest jakiś dzień w czasie większym niż dzień BO.
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *